Úvod Léky na alergii

Léky na alergii

Alergie je přecitlivělost organismu na nějaký podnět (alergen). Jde v podstatě o nepřiměřenou reakci imunitního systému, který daný podnět vnímá jako vetřelce a nemíní ho tolerovat. Tato citlivost může vzniknout v organismu člověka kdykoliv během života. Druhy alergií a tedy i alergenů, které ji vyvolávají je spousta, od pylů, přes potraviny, zvířata, léky apod. Alergickými potížemi trpí v dnešní době stále více lidí, statistiky uvádí, že ve vyspělých zemích je to okolo 25%.

Jak se dá rozpoznat alergie?

Než se člověk s opakujícími se potížemi rozhodne navštívit lékaře, může si udělat jednoduchý test. Pokud některými níže uvedenými příznaky trpí, půjde pravděpodobně o alergii.

  • Vodnatá rýma bez nachlazení, případně ucpaný nos
  • Potíže s čichem
  • Kýchání, dusivý až záchvatovitý kašel
  • Obtěžující a budící kašel v noci
  • Hvízdání na průduškách
  • Ztížené dýchání
  • Zarudnutí a svědění očí, slzení
  • Svědění kůže, kopřivka
  • Oteklé rty, jazyk, bolesti v nadbřišku
  • Opakující se potíže v určitém období

Diskuse (21 komentářů)

Honza, (08. 08. 2013 20:37) Reagovat
Kluk tři roky, bere aerius a nyní jsem zjistil že obsahuje aspartam potřebuji náhradu máte někdo nápad?
Cilka, (23. 04. 2015 08:52) Reagovat
Když si chci nechat zjistit alergii na pyly, můžu teď na alergii, nebo se může jen, když zrovna není sezóna. Tak nějak jsem to prošvihla a myslím, že alergická budu, takže bych to už tuhle sezónu ráda řešila, aby mi to zase nevyřadilo z provozu.
Alena, (06. 05. 2015 14:23) Reagovat
Jaké berete léky na alergii a cítíte se po nich unavené. Slyšela jsem, že po těch moderních už únava cítit není, ale nemám s nimi zkušenosti a může si člověk vybrat, nebo vám je alergolog striktně napíše podle svého posouzení?
Pavel, (05. 08. 2015 10:56) Reagovat
Záleží skutečně na tom, jaké léky berete. Pokud si nejste jisti, poraďte se s doktorem - i se ho klidně na tu únavu zeptejte a řekněte, že potřebuje léky, které neunavují, určitě vám vyjde vstříc.
Partik, (19. 11. 2015 07:03) Reagovat
Tak hlavně je vůbec fajn, že takové léky na alergie, které neunavují jsou. Ale protože nejsem alergik, tak jsem jen slyšel od manželky.
Venca, (09. 04. 2016 18:15) Reagovat
Pomáhají léky na alergii, když je bere člověk nárazově, když je alergen, nebo je třeba je užívat nějak dlouhodobě? Mám možná alergii na pyly, ale zaspal jsem a říkám si, jestli mě ještě teď pomůže nasazení léků.
Zita, (22. 04. 2016 19:02) Reagovat
Letos jsem nějak propásla začátek na braní léků na alergii a zatím nic nepociťuji. Tak to chci zkusit bez nich, jestli třeba alergie nevymizela. Může se to stát. Vím, že naopak ano, ale jestli takto? Nikdy jsem neměla nějak velkou alergii...
Nový příspěvek
Copyright 2006–2023 © Léky na alergii.cz
Kontakty