Úvod Podpůrná léčba

Podpůrná léčba

vKromě oficiální léčby u lékaře je možné a většinou i nutné, aby člověk trpící alergií upravil svůj životní styl, způsob svého stravování, hygieny

apod. Musí se prostě s alergií naučit žít. V alergologických poradnách, ale i na internetu či v lékárně je dostupná spousta informací (např. i ve formě letáčků). Je důležité, aby alergik sledoval reakce svého organismu na různé podněty (léky, potraviny, kosmetické přípravky, oblečení apod.). Může tak odpozorovat, kdy a za jakých okolností se jeho alergie zhoršuje a příště se těmto situacím vyhnout. V lékárnách a obchodech se zdravotnickým materiálem či zdravou výživou lze zakoupit mnoho přípravků, které pomáhají alergikům plnohodnotně žít.

Dají se zde zakoupit léky, které jsou k dostání bez předpisu, např. některé antihistaminika, kapky, spreje, sirupy, ale i masti, tělová mléka, koupele, doplňky stravy, bylinné přípravky, inhalátory. Na atopický ekzém jsou velmi dobré konopné přípravky na tělo, různá mléka, mýdla apod.

U lidí s alergií je nutná i zvýšená čistota domácnosti, zvlhčování, ničení roztočů a plísní. K tomu všemu se dnes dají koupit buď čistící a hubící prostředky (spreje na roztoče) nebo přístroje, které zvlhčují a čistí vzduch (čističky). Do oken aut i domácností lze pořídit ochranné protipylové sítě.

 

Pro lidi trpící některou z potravinových alergií (na lepek apod.) je k dostání opravdu široká škála polotovarů a potravin, které lepek neobsahují. Dají se koupit na internetu, ve specializovaných prodejnách, ale i v supermarketech.

Někdy stačí jen podpořit přírodními produkty rovnováhu v organismu a alergie ustoupí.

Závěr

Alergie jsou nepříjemné, většinou neohrožují život, ale pokud se nemocný neléčí, mají tendenci se zhoršovat. Každý člověk by měl být vůči svému životu a zdraví zodpovědný, alergik dvojnásob. Vyplatí se to i jemu, v podobě zlepšení kvality jeho života. Nicméně musí být vždy připraven některé věci si odříct.


Diskuse (10 komentářů)

Ing. Miloš Culek, (09. 07. 2010 10:54) Reagovat
Poraďte prosím kde se dají sehnat protipylové sítě do oken v okolí Brna.DěkujiIng. Miloš Culek
inka, (20. 08. 2012 07:26) Reagovat
Tak ta podpůrná léčba se asi spíše týká silnějších alergií ne? Já jsem trochu alergická na pyly a akorát v období pylů beru prášky a snažím se vyhnout se pylům.
Blanka, (16. 01. 2013 16:14) Reagovat
Já také beru léky jen při konkrétních potížích. Mám ale jen malou alergii na pyly. Jsou sezóny, které se mnou téměř nic nedělají. Kromě malého svědění v kru či drobného pálení očí.
Blanka, (04. 04. 2013 05:29) Reagovat
V tuhle dobu jsem se už většinou s alergií na pyl trápila, ale letos je zatím klid, tak uvidíme, kdy budu muset sáhnout po lécích na alergii. Také je beru jen sezónně.
Otýlie, (19. 04. 2013 06:33) Reagovat
A je po klidu. Příroda se probouzí. Už mám přichystané velké balení kapesníků. Snad to letos nebude tak zlý.
Iveta, (06. 05. 2013 18:39) Reagovat
Na to, že je květen, tak snáším alergii hodně dobře. Je fakt, že beru prášky, ale i tak mívám problémy, ale obávám se, že to ještě přijde.
Vanda, (14. 05. 2013 06:52) Reagovat
Já vždy poznám, že něco kvete, když mě trošku poškrabává v krku a lehce pálí oči. Jiné příznaky nemám, takže to ani žádnými prášky neřeším.
Lenka, (12. 05. 2014 11:21) Reagovat
Já jsem nikdy na pyl alergická nebyla, ale letos mi vadí. Nemůžu říct, že by to byla nějaká velká alergická reakce, ale trochu cítím škrabání v krku a mám ucpaný nos. Kamarádka mi říkala, že je to tím, že letos kvete všechno najednou a doteď moc nepršelo, takže ty alergeny se drží ve vzduchu a je jich hodně. Tak doufám, že v budoucnu s alergiemi nebudu mít problémy.
Šárka, (04. 08. 2014 12:41) Reagovat
Můžete mít nějakou menší reakci. Mě také pyly vadí, ale ne natolik, abych musela brát léky na alergii. Musíte sama vyhodnotit, jak to máte.
Šárka, (03. 03. 2016 19:13) Reagovat
Postupně mě téměř úplně vymizela alergie na pyly. V poslední době se snažím více o sebe pečovat, o své zdraví a celkově životní styl. Může to být tím, nebo jen to jen náhoda? Mile mě to překvapilo a utvrdilo v mém způsobu života.
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Léky na alergii.cz
Kontakty