Úvod Recenze knih

Recenze knih

název knihy : Jak žít s alergií

Autor: Jean Pűtz, Sabine Fricke, Ute Hänsler, Horst Minge, dr. Stefanie Schmid-Altringer
Nakladatelství: Computer Press
Město: Brno
Rok vydání: 2007
Počet stran: 136
ISBN: 978-80-251-1662-3
cena : 199 Kč
Anotace

Omezuje vás alergie? Stojí vás hodně peněz? Rady a návody v této knize vám mohou život s alergií zjednodušit. Doporučení jsou vhodná jak pro dospělé, tak pro děti. V knize naleznete zajímavé informace pro alergiky se sennou rýmou, zánětem spojivek, astmatem, kopřivkou, atopickým ekzémem a potravinovými alergiemi.


Naše recenze

Autoři se v knize zaměřují na podstatu alergií a představují nám je, upozorňují rovněž na to, že tu existovaly vždy. Přibližují více vliv životního prostředí, ale i vliv psychiky na náš imunitní systém. Dočtete se o tipech pro alergiky – o tom, čemu se vyhýbat a co naopak dodržovat. Autoři se také věnují důležitosti správné diagnózy. Podrobněji je publikace zaměřená na sennou rýmu, léky na ní a na alergický zánět spojivek, přírodní prostředky proti alergii. Dále se publikace podrobněji věnuje astmatu, lékům na něj, přírodním prostředkům. Dozvíte se rovněž více o každodenní ochraně proti pylům, kožních alergiích, atopickém ekzému, krémech, léčbě kůže zevnitř, potravinové alergii… Mnoho informací tu je také o různých léčebných řešeních – účinek hudby, cvičení qi gong, akupresura, sport, Kneippova kúra, zdravá výživa. Publikace je srozumitelná a psaná odlehčenou formou, která vás bude bavit. Je doplněná četnými obrázky, tabulkami a grafy. Text je velmi dobře členěný, důležité informace jsou znázornění v rámečku. V monografii se budete snadno orientovat. Na jejím konci najdete další užitečné odkazy a přehledný rejstřík.


Diskuse (5 komentářů)

Majka, (26. 06. 2013 14:51) Reagovat
Kdysi jsem četla knihu (nevím, jestli to nebyla zrovna tahle, ale asi ne) o tom, jaké faktory způsobují, že se dnes stále více alergie rozvíjí. Docela zajímavé čtení.:) Já jsem alergická na pyl, ale až od dospělého věku.
Ladislav, (17. 07. 2013 04:10) Reagovat
já bych si také rád něco přečetl o alergiích. tohle téma mě zajímá. už proto, že se mi některé alergie spustily až v dospělosti. Je to zajímavé. Nevěděl jsem, že něco takového je vůbec možné.
Klára, (07. 07. 2014 18:07) Reagovat
Bohužel, to tak je. Žijeme v přechemizovaném světě, na který nejsme "dělaný", Proto se náš organismus brání různými alergiemi, které se vyskytují více než kdy jindy. za pár let budouu mít alergii všichni.
Ivoš, (03. 06. 2016 08:57) Reagovat
Na druhou stranu ten moderní svět nám umožňuje poprat se s nemocemi, na které se dříve umíralo. Nic není jen dobré nebo špatné.
RichardGore, (27. 12. 2014 05:26) Reagovat
youtube old crow medicine show wagon wheel acheter sibutramine en ligne can i pass a drug test in 2 days
Nový příspěvek
Copyright 2006–2024 © Léky na alergii.cz
Kontakty